MotoGezgin MotoGezgin
Geri Dön   MotoGezgin > Moto Forum > Konu Dışı Sohbet ve Haberler
Ana Sayfa Forum Kimler Çevrimiçi Üye Listesi SSS

Konu Seçenekleri Modları Göster
Eski 10.09.2008, 04:52 PM   #1
devrimbebe

Üye No:
Motoru:
Tanımlı Çadır & Uyku Tulumu & Mat

Kampçlılık Merakı Olan ve Bilgisi Olanlardan Yardım Rica Ediyorum ;

Çadır , Uyku Tulumu ve Mat almayı düşünüyorum... daha önce kullanmadığım için yanlış bir ürün satın almak istemiyorum... bunların motorda taşınabilir olması gerekiyor. çok soğuk havalarda kullanmıyacağım. arasıra yapacağım motorgezilerinde vs kullanmayı düşünüyorum. çadırın , 2 kişilik kolay kurulabilmesi , terleme yapmaması ve su geçirmemesi gerekiyor... uyku tulumunun da üşütmemesi ve terletmemesi gerekiyor... matında plastikten değil de alternatif motorda taşınabilecek ebatlarda (şişme mat ? ) olabiilr diye düşünüyorum... çok şey mi istiyorum :)))))) bu bilgiler doğrultusunda bana önerebileceğiniz marka model var mıdır ? nereden daha uygun alınabilir ? yardımcı olursanız sevinirim...
Eski 10.09.2008, 06:21 PM   #2
CemKucuk
Üye

CemKucuk - ait Avatar

Üye No: 376
Motoru: BMW R1100GS
Tanımlı

devrim sana marka öneremicem ama şöyle bir yardımda bulunabilir.

mat alacak san mutlaka havalı mat al. sünger mat alma her yanın tutulabilir.

çadır olarak 2 kişilikler senin vede benim gibiler için çok ufak tek kişi kalabilirsin. alacaksan 4 kişiliklerden alabilirsin. 4 mevsimlik olanlar işini görebilir. yok ben soğuk havalarda da kullancam diyorsan 5 mevsimlik alacan. ha bide kolay kurulur kurmaktan korkma 2 dk sürüyor kurmak veya toplamak.
ama dersenki ben böyle uğraşamam onunda kolayı var otomatik çadırlar mevcut. carrefour da felan var.

uyku tulumları üzerinde ağırlık ve kullanım dereceleri yazar ben hanımla siz gökçeada dan dönerken başladığımız gezide yanımıza aldığımız (bu arada onlarıda yeni aldım 15 ytl ye) bozcaada da kampingde kaldık. orada kullandık merak etme üşütmüyor. ama ben o uyku tulumuna tamamen giremiyorum. :)))))

yani senin anlicağın altındaki mat iyi olsun özellikle havalı matlardan olsun. cadırın 3-4 kişilik olanlardan olsun. uyku tulumunda 8C dereceye kadar üşütmeyenden olursa değme keyfine diyorum.

diğer arkadaşlarındediği gibi şap şup öpüyorum :))))))
Eski 10.09.2008, 08:19 PM   #3
MURAT

Üye No:
Motoru:
Tanımlı

Devrim bende cok kalite bir uyku tulumu var. Al onu kullan cok rahat birsey. Ayrica cadirda kullanirsin sisme yatak var tek kisilik. Alabilirsin. Haberin ollsun. Hic kullanilmamis.
Eski 10.09.2008, 11:22 PM   #4
devrimbebe

Üye No:
Motoru:
Tanımlı

sevgili cem verdiğin bilgiler için teşekkür ederim ...

şişme mat dediğin içinde sünger gibi bir malzeme var , tıpası var , kapağı açınca içine otomatik hava doluyor sonra kapatıyosun... toplamak istediğinde kapağı açıp sıkıştırıp rulo yapıp kapağı tekrar kapatıyosun .. böyle bişey mi senn şişme mat dediğin yoksa tv de reklamları olan yatak gibi bişey mi :)))) ilk dediğimden igloo nun 40 ytl ye gördüm satan kişide onu tavsiye etti ... hatta iki kişilik olanı var ama ambalajı büyük... bunu tavsiye ediyosun yani ? 100 kg olarak üzerinde yatınca may bihaynd da sorun olmasın ? :))))

uyku tulumu : igloonun bir modeli 50 ytl ydi... mumya gibi :)))

çadır 3 kişilik 2 katlı 3 mevsim çadır 50 ytl ydi. dediğin gibi 2 kişil çadırlara bakıyorum çapraz yatsam bile sığmam gibime geliyo :)))) ama bahsettiğim çadır biraz büyüktü onu kurması nasıl acaba ?

bana , 2 igloo uyku tulumu + 2 igloo şişme mat + 3 mevsimlik 3 kişilik dandik çadır = 210 ytl ye bıraktı.. nasıl fiyat ? boyut olarak da çok ilginç ama en küçük ambalaj çadırın ki :))) uyku tulumu ve matın ambalajları büyük :) çantalara nasıl sıkıştırıcam bilmiyorum ? yine kafayı yedim çok mu abartıyorum :)) ulen sanki atomu çekirdeklerine ayırıyom ha :))))) alt tarafı uyku tulumu ne büyütyorum bu kadar :))))) al bas git..

murat , teklifin için teşekkür ederim . ambalajı çok büyük değilse br bakarım .. ayrıca sana uyku tulumunu hiç yakıştıramadım :)))))))) sen ve uyku tulumu kamp malzemeleri :)))))
rahmi abi sen de almayı düşünüyorsan bu yakada fiyatlar böyle ... senin cephede fiyatlar nasıl , senin önereceğin bişey var mı ?
Eski 11.09.2008, 07:27 AM   #5
MURAT

Üye No:
Motoru:
Tanımlı

Alıntı:
devrimbebe´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
sevgili cem verdiin bilgiler için te_ekkür ederim ...

_i_me mat dediin içinde sünger gibi bir malzeme var , t1pas1 var , kapa1 aç1nca içine otomatik hava doluyor sonra kapat1yosun... toplamak istediinde kapa1 aç1p s1k1_t1r1p rulo yap1p kapa1 tekrar kapat1yosun .. böyle bi_ey mi senn _i_me mat dediin yoksa tv de reklamlar1 olan yatak gibi bi_ey mi :)))) ilk dediimden igloo nun 40 ytl ye gördüm satan ki_ide onu tavsiye etti ... hatta iki ki_ilik olan1 var ama ambalaj1 büyük... bunu tavsiye ediyosun yani ? 100 kg olarak üzerinde yat1nca may bihaynd da sorun olmas1n ? :))))

çad1r 3 ki_ilik 2 katl1 3 mevsim çad1r 50 ytl ydi. dediin gibi 2 ki_il çad1rlara bak1yorum çapraz yatsam bile s1mam gibime geliyo :)))) ama bahsettiim çad1r biraz büyüktü onu kurmas1 nas1l acaba ?

bana , 2 igloo uyku tulumu + 2 igloo _i_me mat + 3 mevsimlik 3 ki_ilik dandik çad1r = 210 ytl ye b1rakt1.. nas1l fiyat ? boyut olarak da çok ilginç ama en küçük ambalaj çad1r1n ki :))) uyku tulumu ve mat1n ambalajlar1 büyük :) çantalara nas1l s1k1_t1r1cam bilmiyorum ? yine kafay1 yedim çok mu abart1yorum :)) ulen sanki atomu çekirdeklerine ay1r1yom ha :))))) alt taraf1 uyku tulumu ne büyütyorum bu kadar :))))) al bas git..

murat , teklifin için te_ekkür ederim . ambalaj1 çok büyük deilse br bakar1m .. ayr1ca sana uyku tulumunu hiç yak1_t1ramad1m :)))))))) sen ve uyku tulumu kamp malzemeleri :)))))
rahmi abi sen de almay1 dü_ünüyorsan bu yakada fiyatlar böyle ... senin cephede fiyatlar nas1l , senin önerecein bi_ey var m1 ?
Devrim bendeki uyku tulumunu iki sene once 100 kagida almistim. Ama sogukta felan cok etkili kaz tuyu demislerdi. Istersen bi bak. Igloo marka dandik abicim bu isin kalitelisi kiziltoprak da ozen motou geCince saga donen sokakta bir magazada bol miktarda var. Ama deger mi bilmem.

Karar senin. Adiyaman dan sevgiler:)
Eski 11.09.2008, 08:45 AM   #6
devrimbebe

Üye No:
Motoru:
Tanımlı

Alıntı:
MURAT´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Adiyaman dan sevgiler:)
sırf şunu yazmak için bu mesajı yazmadıysan benim de adım devrim değil ya sana kaç kere söyliycem , yarın bitlisten muştan yazsan nolacak ? adamlar yerin 20 km altında deney yapıyolar yine de bişey demiyolar bizimki ; türkü türkü türkiyem tadında bir mesajla ; "evet sizlere bugünde türkiyemizin enfes tatlarıın bulunduğu güneydoğu bölgemizin şirinmi şirin ili adıyamandan sesleniyorum " :))))))))) buradaki halk elektirik gibi interneti de kaçak kullanmanın yolunu bulmuşlar :))))))))
Eski 11.09.2008, 09:27 AM   #7
Rahmi
SÜPER MODERATÖR
Gezgin Üye

Rahmi - ait Avatar

Üye No: 2
Motoru: BMW R 1200 GS
Tanımlı

Alıntı:
rahmi abi sen de almayı düşünüyorsan bu yakada fiyatlar böyle ... senin cephede fiyatlar nasıl , senin önereceğin bişey var mı ?
Devrim Hafta sonu Metro ve Carfour'a gidip bakmayı düşünüyorum. Büyük marketlerde daha uygun fiyata bulunabiliyor sırf bu işi yapanlar bizim anlamadığımızı görünce kazıklar gibime geliyor istersen hafta sonu beraber bakalım bildiğim kadarı ile Karaköy'de de var bu işleri yapanlar olmadı oraya da bakarız burası Avrupa burada bulamıcaz da Murat'ın dediği yere Anadolu yakasına mı gidicez bir çadır için buluruz abicim sen takma kafana bak Yavuz'u görünce aklıma geldi Yavuz bilir orada komşularında vardır belki bu işleri yapanlar... Yavuuuuz Help Help :))) Yardım et ....

Gitmek İstediğim Yere Gidememiş Olabilirim Ama Sonunda Olmak İstediğim Yerdeyim...
Douglas Adams.
Rahmi is offline   Alıntı ile Cevapla
Eski 11.09.2008, 10:13 AM   #8
yavuz
Gezgin Üye

yavuz - ait Avatar

Üye No: 10
Motoru: bmw R1200RT
Tanımlı

sevgili arkadaşlar bende aynı dertten muzdaribim bende bir kamp takımı yapmak istiyorum her ne işime yarayacaksa bilmiyorum ama alma hevesi geldi (hep bu devrim i.nesi yüzünden başıma geliyor).

karaköyde bu tip malzeme satan çok yer var birde tahtakalede mercan yokuşunda var av malzemleri satan her yer profesyonel malzeme satıyor ama fiyatlarda bi okadar el yakıyor hiper marketlerin 3-4 katı fiyatlar ama kalitesi de bi o kadar farklı sizler istediğiniz malzemeleri yazarsanız marka olarak ben gidip bakabilirim bu işe boş bir anımda.

ÖLMEK İÇİN DEĞİL, ÖLENE KADAR MOTOSİKLETE BİNMEYİ DENEYİN.
yavuz is offline   Alıntı ile Cevapla
Eski 11.09.2008, 10:27 AM   #9
CemKucuk
Üye

CemKucuk - ait Avatar

Tanımlı

Alıntı:
sevgili cem verdiğin bilgiler için teşekkür ederim ...
rica ederim

Alıntı:
şişme mat dediğin içinde sünger gibi bir malzeme var , tıpası var , kapağı açınca içine otomatik hava doluyor sonra kapatıyosun... toplamak istediğinde kapağı açıp sıkıştırıp rulo yapıp kapağı tekrar kapatıyosun .. böyle bişey mi senn şişme mat dediğin yoksa tv de reklamları olan yatak gibi bişey mi :)))) ilk dediğimden igloo nun 40 ytl ye gördüm satan kişide onu tavsiye etti ... hatta iki kişilik olanı var ama ambalajı büyük... bunu tavsiye ediyosun yani ? 100 kg olarak üzerinde yatınca may bihaynd da sorun olmasın ? :))))
yer problemi patlama problemi gibi dertleri düşünüyorsan sana önerim yaslıklı deniz yatakları var 5 ytl havasını indirince mattan daha küçük oluyor patlarsa at gitsin zaten 5 ytl. Havalı olanını önermemin en önemli sebebi zemin sert olunca herbitarafın ağrıyor. ve havalı matlarda çok yer kaplamıyor. haberin olsun

Alıntı:
uyku tulumunu ben metrodan aldım çok uygun fiyatlı vede sıcak tutuyor. haberin olsun.

Alıntı:
çadır 3 kişilik 2 katlı 3 mevsim çadır 50 ytl ydi. dediğin gibi 2 kişil çadırlara bakıyorum çapraz yatsam bile sığmam gibime geliyo :)))) ama bahsettiğim çadır biraz büyüktü onu kurması nasıl acaba ?
çadır kurmak çok kolay, koskoca bina inşa etmiyorsun. çadırı çantasından çıkar aç sonra direkleri var birbirine geçmeli onları birleştir zaten lastik var benimkinde içinde upuzuun bi sopa oluyor zaten 2 tane var bunları çaprazlama geçeği yerlerden takıyorsun. zaten çadır havaya kalıkıyor.bitti as kaldı kenarlarına da rüzgarda yerden kalkmasındiye kazıkları var onlarıda ayağınla basarak yere sokuyorsun tadaaaa işlem tamam.

bu arada profesyolnelcene kullanmicaksanız profesyonel malzeme almayın yazık verdiğiniz paraya.
Eski 11.09.2008, 10:33 AM   #10
CemKucuk
Üye

CemKucuk - ait Avatar

Tanımlı

tam kurulmuş hali böyle

bu arada bu resimde rahmi abi hatırlar semizkum kampından. hayatımda ilk defa çadır kurdum.
Eski 11.09.2008, 11:16 AM   #11
Rahmi
SÜPER MODERATÖR
Gezgin Üye

Rahmi - ait Avatar

Üye No: 2
Motoru: BMW R 1200 GS
Tanımlı

Alıntı:
CemKucuk´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
tam kurulmuş hali böyle

bu arada bu resimde rahmi abi hatırlar semizkum kampından. hayatımda ilk defa çadır kurdum.
Hatırladım Cem hatta beraber kurmuştuk çadırı bir de şişme yatak vardı galiba bayağı uğraşmıştık şişirmek için : D biz Halime ile oradaki Bungalow tipi tahtadan küçük evlerde kalmıştık ulen ne günlerdi beee

Gitmek İstediğim Yere Gidememiş Olabilirim Ama Sonunda Olmak İstediğim Yerdeyim...
Douglas Adams.
Rahmi is offline   Alıntı ile Cevapla
Eski 11.09.2008, 12:17 PM   #12
CemKucuk
Üye

CemKucuk - ait Avatar

Tanımlı

Evet abi şişme yatakta vardı bide saçma bi pompa şişirene kadar insanın bi tarafı çıkıyordu.
Eski 11.09.2008, 01:32 PM   #13
devrimbebe

Üye No:
Motoru:
Tanımlı

cem tekrar sağol verdiğin bilgiler için ...

rahmi abi metroya gidelim gitmesine de ben şundan korkuyorum ki başıma sık sık geliyor ; bi ürünü biyerden ucuza alıyorum zannediyorum bir bakıyorum aynı ürün internette yada başka biyerde daha ucuz ! :))))))) aslında şu anda ucuzluktan çok amaca uygun olması önemli sırf ucuz diye beni üşüten uyku tulumu almak , ucuz diye beton gibi matın üstünde yatmak vs çok da mantıklı değil tabii ki ama hiç çadır olayına girmediğim için acaba diyorum ? ben bu işi devam ettirirmiim yoksa aman kardeşim çadır beni bozar deyip bi kenera mı atarım malzemeleri ve harcadığım paraları :)))) ama bi yandan diyorum ki ; devrim sen motor için de şöyle böyle diyodun bak motora biniyosu ntozun toprağın içinde geçen geziler yapıyosun ki benim yapıma çok ters bir aktivitedir bu.. madem bunu yapıyosun çadır da uygun olabilir sana .. belki de çadırda kaldıktan sonra hep çadırda kalmak istiycem gezilerde :))))))) zinciri kırıp işin kompetanı olacam :) size burda topiklerde akıl verecem ; 1 yaa arkadaşlar o çadır yaramaz explorer alsanıza matınız şöyle böyle :))))))) cem görümüyosun bak ; besle kargayı oysun gözünü :)))))
Eski 11.09.2008, 01:47 PM   #14
CemKucuk
Üye

CemKucuk - ait Avatar

Tanımlı

kardeş kompetan ol saygıyla önünde eğilitim :)
Eski 11.09.2008, 03:00 PM   #15
MURAT

Üye No:
Motoru:
Tanımlı

Sanli urfadan sevgiler :). Devrim seni burda kimse tanimiyo olm bi de urfaliyim diye geciniyon.

Bu arada benim uyku tulumu -20 derece uzerinde yaziyor bunlarin. Selamlar.
Eski 11.09.2008, 04:32 PM   #16
SANLI
Gezgin Üye

SANLI - ait Avatar

Üye No: 18
Motoru: KAWA EN 500
Tanımlı

Selam Devrim...

bu çadır olayını Hakan başlattı sonra aynısından banada aldık daha sonra 5 arkadaşım aldı.

Çadırın markası şimdi unuttum ama praktikerden aldım 52 liraydı.

Çadırın içine mat değilde şişme yatak aldık intex çift kişik 20 ytl tabi bide pompa yatağı şişirmek için 2 tip var çakmaklıkla çalışanı yada 220 voltla çalışanı (genelde kamp bölgesinde elektirik oluyor) yada motorda çakmaklık varsa motorda şişirebilir bizim motorlara taktık çakmaklık :) şişme yatak gibisi yok sakın şişme mat falan alma ok.

Uyku tulumu 19,90 lira (-5-10 derece ) Praktiker tamamen açılandan al (fermuarı) fazla soğuk olmadıgına pike gibi üstüne alabiliyor çift kişi zaten çadırın içi sıcak oluyor Bu ara pompa praktikerde 35 di carrefour da kampanya vardı 14 aldım şimdi (17-18 lira galiba).

Not: 2 hafta önce heryerde satılan intex kendinden pompalı yatak 70-80 ytl iken carrefour dan arkadaşa 35 ytl promosyonlu aldık varsa bundan bulursan bunu al derim daha hesaplı olur 35 e

2 hafta önde Riva da 1 geceliğine çadır kurduk 5 çadır 11 kişi çadırlar çok farklıydı bizim ilk aldığımız çadırdan kalmamış sanki daha iyi bizimkiler alırsan böle bişey al en ufak böcek vs. bile giremez çadırın içine dikkat edersen çadır fotografında içinde beyaz 2. bi cibinlik gibi bişey var ben bu yaz toplam da 10-11 gece çadırda kaldım 5-6 farklı yerdede çadır kurduk.

Yani anlayagın bu kamp malzemelerini gezerek görerek alıcaksın abi büyük marketlerdeki promosyonları kaçırma gerçi yaz bitti mazlemeler azaldı bizim aldıgımız çadırdan mesela kalmadı ama farklı farklı çadırlar var mesela carrefourda vardı 2 hafta önce bi bak derim.

Konu SANLI tarafından (11.09.2008 Saat 04:47 PM ) de değiştirilmiştir..
SANLI is offline   Alıntı ile Cevapla
Eski 11.09.2008, 04:34 PM   #17
devrimbebe

Üye No:
Motoru:
Tanımlı

Alıntı:
MURAT´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sanli urfadan sevgiler :). Devrim seni burda kimse tanimiyo olm bi de urfaliyim diye geciniyon.

Bu arada benim uyku tulumu -20 derece uzerinde yaziyor bunlarin. Selamlar.
evet türkü türkü türkiyemde bu hafta da peygamberler şehri urfadan yayın yapıyor.. HAVAN BATSIN a.q sen uyku tulumunu da mı yanında götürdün ? masrafları kısmak için :)))

beni nası tanımazlar ya ? ! isotçular çarşısında halil abiye sor en yüklü isotu kim çekiyo senden diye tanır o beni :)))))) urfalıyam ezelden urfalıyam eeezeldeenn :)))) çarşıda patlıcanlı kebap yemeyi unutma.. sürahide soğuk ayranda getiriler zaten :) sabah da kahvaltıyı ciğerle yap :)) of beeeeee aaazımın suyu aktı valla
Eski 11.09.2008, 04:40 PM   #18
ersan
Gezgin Üye

ersan - ait Avatar

Üye No: 88
Motoru: BMW R1200 GS & Honda CBF 600
Tanımlı

Çadır bence rezilliktir ve eziyettir. :))))) Bundan sebep eziyetin lüksünü yaşamak bence daha mantıklıdır. Biraz fazla para verip, hafif olan, kolay kurulan ve dayanıklı olan bir çadır tercih etmek en doğrusudur devrimbebem

Bildiğim iyi markalar arasında North Face var. Bence araştır. Dağcılar için popüler ama bunun en kötüsü bile metrodakilerden şurdan burdan daha daha kaliteli ve dayanıklı çıkacaktır.

Altıüstü bir öğün az yesen aradaki farkı çıkartırsın nasıl olsa :))

Şaka bir yana, bence gerçekten kaliteli markaları tercih etmeye çalış. Sonuçta 1 defa alınacak bir ürün olacaktır bu. Ucuzu 1 kere hasta etse, ilaç, dr aynı paraya gelirsin. Hafif ve kolay kurulumu olmazsa her kurduğunda aldığın güne lanet edersin. Taşırken söylenirsin vs.

Sen araştırmacı adamsın zaten iyi bir marka bulda biz de faydalanalım :)))
ersan is offline   Alıntı ile Cevapla
Eski 11.09.2008, 04:57 PM   #19
devrimbebe

Üye No:
Motoru:
Tanımlı

Şanlı sana da verdiğin bilgiler için teşekkür ederim . çadır konusunda dediğim gibi ambalajının çok büyük olmaması gerekiyor (motor açısından) bu nedenle çok büyük bir çadır almam heralde... şişme yatak konusu üzerinde duuryorum ama onun da paketi normal 5 cm lik şişme mattan daha büyük olur diye düşünüyorum. yani araba ile gittiğin kampta kullanırsın ama motorda 2 tane şişme yatak + pompası baya bi yer kaplar diye düşünüyorum... yok sa rahatlık açısından en rahatı şişme yatak sanırım...
Eski 11.09.2008, 05:01 PM   #20
CemKucuk
Üye

CemKucuk - ait Avatar

Tanımlı

ha bide bu arada eğer camping yerinde kalacaksanız yanınızda mutlaka uzatma kablosu bulundurun derim. bu seneki tatilimden öğrendiğim kadarı ile
Eski 11.09.2008, 05:26 PM   #21
devrimbebe

Üye No:
Motoru:
Tanımlı

MAT

Trail Lite şişme Mat (3,8 cm)Ağırlık : 910 gr
Boyut :51X183 cm
Kalınlık :3.8 mm
Fiyat 115 ytl

IGLOO şişme mat (3,5cm)

mevsim kullanıma uygun, sağlam ve konforlu bir şişme mat. Polyester malzemesi delinmelere karşı dayanıklıdır. İçerisindeki yalıtımı sağlayan sünger malzeme aynı zamanda konforunuzu da arttırır. Yarım çevirmeyle açılan valfi sayesinde rahatlıkla şişirilebilir ve söndürülebilir. Saklama torbası ve tamir kiti ile birlikte satılır.

özellikler
Boyutlar 180X55X3.5CM
Ağırlık 1 kğ
fiyat 45 ytl

Therma Rest Base Camp R (5 cm)Ağırlık : 1250 gr
Kapalı boy : 53X14 cm
Açok boy : 51X183 cm
Kalılık : 5 cm
Fiyat 130 ytl

ÇADIR

Salewa Scout III
Fiyat : 193 ytl

3 kişilik , 2 güçlendirilmiş fiberglas pollü , Salewa Clipsystem sayesinde çabuk ve rahat kurulum , Geniş gölgelikler , Tek giriş , Daha aydınlık iç mekan
Sineklik , çamur bandıyla kaplı zemin , çadır kazıkları,gerdirme ipleri,tamir seti ve taşıma çantası dahilinde , Kurulum süresi 1 kişi 4,5 dakika

Malzeme
Kumaş:
Dış tente:Stormshed FRP korumalı dikişler
İç tente:Microshed
Zemin:Hydroshed korumalı dikişler
Su sütunları:dış tente 4000 mm,zemin 5000 mm
Poller:Salewa Powerpoles 7,9 mm

Ağırlık 3.4 kg
Kapasite 3 kişilik
Boyut 210x180x125 cm

LOAP Loap Texas Çadır

Fiyat : 115 YTL

2 kişilik, tek bagajlı, geniş iç hacime sahip kampçılık kullanımı için ideal rahat ve hafif bir çadır.

- Polyester dış tente Dry Tech kaplama ile 1,000 mm. su sütunu basınca dayanıklıdır ve tüm dikişleri su geçirmezlik için iç kısmından bantlıdır.
- Bir adet bagajı vardır. Bagajlar ayakkabı, çanta gibi malzemeleri çadır dışında tutmayı sağlar ve kötü hava koşullarında ocak kullanılmasına imkan verir.
- 150 cm. en ve 120 cm. yükseklik 2 kişi için çok geniş iç hacim sağlar
- Çadırın üst kısmındaki 2 adet havalandırma içerideki su buharını azaltır.
- Çadırın üst panelleri havalandırmayı iyileştirmek için filedir. Bu sayede çadırın iç yüzeyinin terlemesi sorunu büyük ölçüde ortadan kaldırılmıştır.
Ağırlık : 2830 gr
Hacim : (50+210)X150x120
Poller : 7.9 mm fiber glas
Dış Kumaş : % 100 polyester drytech kaplama 1000 mm
İç tente : %100 nylon
Taban : %100 Polietilen 5000 mm

UYKU TULUMU

Lafuma Patrouille Sentetik Uyku Tulumu

Fiyat 80 YTL

Bahar aylarında yüksek yaylalarda kamp, tekne ya da interrail gibi aktivitelerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir uyku tulumu.
• Mumya şekli soğuk havalarda daha sıcak uyumanıza yardımcı olur ve dikdörtgen kesime göre daha hafiftir.
• Aero 1 boşluklu yapıya sahip sentetik iç dolgusu sıkıştırıldığında çok az yer kaplar ve ıslandığında da sıcak tutma özelliğini korur.
• Polikoton iç kumaşı evdeki çarşaf konforundadır.
• Tamamen açılabilir fermuarı sayesinde yorgan gibi üzerinize örtebilirsiniz.
• Fermuarlarındaki birlişme özelliği sayesinde iki Lafuma uyku tulumunu birliştirip iki kişilik tulum haline getirebilirsiniz.
• Polyamid dış kumaşı rüzgarı içeri almaz ve ıslandığında çok hızlı kurur.
• Avrupada yeni getirilen test standartlarına uygun olarak test edilip konfor ve ekstrem derecesi verilmiştir (EN13537)
özellikler
Sıcaklık Değerleri -2 / -11 °C
İç Dolgu Aero 1 boşluklu sentetik elyaf
İç Kumaş Polikoton
Boyutlar 225 x 80 cm
Paketli Boyutlar 38 x 21 cm
Ağırlık 1490 g

Loap Fussion -2 Uyku Tulumu

Fiyat : 70 YTL
Yaz aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz sentetik bir uyku tulumu. Polyplus dolgu; optimum sıcaklık dereceleri sunarken sıkıştırılarak çok küçük hacimlere indirilebiliyor.

- Suya dayanıklı ve rüzgar geçirmez Durafolio Rip dış kumaş tulumunuzun ıslanmasını ve rüzgar ile gerçekleşen ısı kaybını önler.
- Tafetta iç kumaş komfor ve hafifliği birleştirir.
- Dayanıklılık ve uzun ömür için çift yönlü YKK fermuar kullanılmıştır.
- Fermuar boyunca olan dolgu malzemeli parça buradaki ısı kaybını önler.
- Fermuarın iç kısmındaki pat tulum kumaşının fermuara sıkışmasını önler.
- Anatomik olarak tasarlanmış başlık bölümü bu bölgedeki ısı kaybını minimuma indirir
- Tek elle kullanılabilir elastik gerdirmeler uyku tulumunuzun başlık ve yaka bölümlerini daha az çaba ile tamamen kapatmanızı sağlar
-İç cep gece ihtiyaç duyabileceğiniz ufak tefek şeyleri koymaya uygundur
- Sıkıştırma perlonlu tulum torbası sayesinde tulumun boyutunu daha da ufaltabilirsiniz.
- Kullanmadığınız zamanlarda tulumu asmak için alt kısımda 2 adet halka bulunur.

Özellikleri :
Ağırlık : 1300 gr
Paket Ölçüleri : 20X38/28 cm
Ölçüler : 220x80 cm
Dış Kumaş : Nylon Durafolio Rip
İç Kumaş : Nylon Tafetta 210 T
Dolgu : PloyPlus
Isı Değerleri : 25/9/5/-2

Eski 11.09.2008, 05:38 PM   #22
devrimbebe

Üye No:
Motoru:
Tanımlı

Alıntı:
ersan´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sen araştırmacı adamsın zaten iyi bir marka bulda biz de faydalanalım :)))
nort feysini yiyim ersanım aslında beni de bozar diye düşünüyroum çadır iş ama bakalım girdik artık niyetine alacaz bi kral faysal çadırı kesenin aaazını açtık bi kere ... benim kafamdaki çadır kamp işi kalabalık cangul cungul ortam değil. kimsenin olmadığı sesszi sakin yerde kurmak isterim bence öyle keyfiş çıkar. düşünsene ; akşam arkadaşalrında kurmuşsun çadırları (yanlış anlaşılmasın bu kamp çadırı plaj çadırıdeğil ) elinde içeceklerin (ayran şalgam ) sohbet muhabbet baara baara ıssız bi dağda yeşillikler içinde mangalını yapıyosun ... sabah kalkıyosun bel kilit baş ağrısı vs.. :)))))))))) ne süper olur ama :)

evet araştırmaya başladım , çapraz sorgudayım şu an uygun zamanı bekliyorum modeli belirleyince vuracam kafasına alacam.. niyetin varsa beraber alır indirim yaparız :)))) arabayla taşısan sorun değil de motor için iyi incelemek lazım bence.. taşınabilirlik açısından. ufff motorun muvar derdin var yaa
Eski 11.09.2008, 11:13 PM   #23
MURAT

Üye No:
Motoru:
Tanımlı

olm amma arastırdın .. gıt al bı tane kafana gore..

adana dan selamlar :)
Eski 12.09.2008, 08:49 AM   #24
Tanzer
Gezgin Üye

Tanzer - ait Avatar

Üye No: 24
Motoru: R 1200 GS Adv. 06
Tanımlı

Selam arkadaşlar,
Kampçılık konusunda yaklaşık 3-4 Takım malzeme eskittiğim için yani bazı durumlarda kazık yiye yiye bu konuda biraz tecrübem oluştu.

Ürünler hakkında biraz bilgi paylaşayım.

Hemen hemen her üründe olduğu gibi ucuz etin yahnisi kamp malzemeleri içinde geçerlidir. Ama illada en pahalısını alın diye bir durumda yok.
Metrodan alacağınız 35 ytl lik bir çadırı 2 sene kullanırsınız veya herhangi bir kampta lanet olsun diye toplamadan terkedersiniz. Ancak uygun bir çadır aldığınızda uzun yıllar kullanırsınız ve içindeki konforunuzda farklı olur. İngiliz atasözünde söylendiği gibi "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim".

Çadır: Fiyat önemli olmakla birlikte çadırda arayacağınız özelliklere bakmakta fayda var. Bizler ağırlıklı olarak yazın veya baharda kamp yaptığımızdan 3 mevsim bir çadır yeterlidir. 4 mevsimler soğuk kış kampları içindir ve bunların üzerindede extrem çadırlar bulunur ki bunlar sadece yüksek irtifa dağcıları için filandır.
Mutlaka çift kat bir çadır olmalıdır. Yaa ben zaten yazın kuruyorum ne gerek var çift kata demeyin. Aksine çift kat çadırlar daha sağlıklıdır. Sebebi ilk katın hava alan bir bez olması ve dolayısı ile terleme yapmamasıdır. Sabah kalktığınızda duvarları sırılsıklam olan çadırlar muhtemelen tek kattır ve çok sağlıksızdır.
Olabiliyorsa çift girişli olmasında fayda var. Allah allah neden iki kapı olsun ki demeyin. İki kapılı çadırların havaladırma durumları çok yüksek olduğundan içerisi sauna kıvamına gelmez ve ter içinde uyanmassınız.

Ağırlığı konusunda hafif olması bir avantajdır ama bence daha önemlisi hacim olarak ufak olması . Bizler çadırları sırtımızda değil motorda taşıyoruz. Dolayısı ile hacim daha önemli. Zaten en ağırı ile en hafifi arasındaki fark en fazla 2 kg dur. Tabi 2 veya 3 kişilik olmasıda sizin keyfinize kalmış. Ben 2-3 kişilik bir çadırı tercih ederim.

Kolay kurulabilmeside çok önemli. Pol diye adlandırdığımız çadır çubuklarının mümkünse kumaşın içinden geçeninden değilde üzerinden klipsli takılanları tercih edin.

Yukarda saydığım özelliklerde bir çadırı bu yaz 100 Euro karşılığında Adrenalin mağazasından aldım LOAP marka . Alternatif olarak Lafuma marka çadırlarda kendini ispat etmiş çadırlardır. Şu anda garaj satışları adında indirimli satışları devam ediyor bakılabilir.

Uyku Tulumu: Tulumlarda özellikler -20, - 10 gibi soğukluk derecelerine göre sınıflandırma söz konusudur. Ancak ağırlıklı yaz ve bahar kamplarında bu kadar abartmaya gerek yok. Çadır ne kadar önemliyse bana göre uyku tulumu o kadar önemsizdir. Tabi bu sadece yaz kampları için geçerli. Tulumlarda eksi değeri ne kadar yüksekse hacimide o kadar büyüktür. Ağırlığı olmamakla birlikte çok yer tutarlar. şekil olarakta mumya veya kare olanları vardır. Mumya olanlar ağırlıklı olarak -40, -20, -10 gibi değerlere sahiptir ve çok rahatsızdırlar. Tavsiyem dikdörtgen şeklinde olanlardır. Gerekirse açılıp battaniye gibide kullanılabilir. Sonu. olarak dikdörtgen şeklinde az yer kaplayan ve en ucuzundan bir uyku tulumu yeterli olur. Bazı uyku tulumlarında ikisini birleştirip iki kişilik tulum olma özelliğide vardır ki bunlar çok daha iyidir. Çadırı uzun süre kullanabilirsiniz ama uyku tulumunun ömrü o kadar uzun değildir.

Mat : Kamp sırasında , kamptan nefret etme veya sevmeniz bu ekipmana ait. Üç paramtereye göre bakmak gerekir. Konfor, hacim ve fiyat.
Alternatif olarakta 3 tane ürün grubu var.
Şişme yatak, klasik mat ve şişme mat.
Klasik matlar: En ucuzu ve bence en konforsuzudur. Ama çadır dışındada yere oturmak veya yatmak için rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca hacim olarakta çok yer kaplar.
Şişme mat: Fiyat olarak en pahalısıdır. Hacim olarakta klasik mattan biraz daha az yer kaplar. Konfor olarak tarafımdan denenmiş ve beğenilmemiştir. Çünkü yerdeki taşları veya girinti çıkıntıları hissediyorsunuz.

Şişme yatak: Konforu tartışmasız en iyidir, hacim olarak katlandığında çok az yer kaplar. Fiyat olarakta yaklaşık 20 ytl ye alabilirsiniz. Benim tavsiyem bu yöndedir. Şu anda metroda tek ve çift kişilikler bulunmakta ama bundan nefret edeceğiniz tek konu şişirme meselesi. Ben 12 v tan çalışan ufak bir pompaylada bu işi çözdüm. Tabi motora 12 v çakmak soketi takmak gerekir veya direkt aküdende enerjisiniz alabilirsiniz. Ama şişirme pompası ve yatağın katlanmış hali , bir tane klasik mattan daha az yer kaplar ve iki kişinin konforlu yatabileceği bir ortam sağlar. Eğer tek kişilik bir yatak alırsanız ebat dahada ufalacaktır.

Sonuç olarak size önerim , Çadırda paradan kaçmayın Adrenaline bakın, Uyku tulumu ve şişme yatağı metrodan tedarik edin. Tamamı 200 YTL ye iki kişilik yatak , çadır ve uyku tulumunu tedarik edebilirsiniz. İsterseniz buluşup beraber almayada gidebiliriz.

Everything you need to ride everywhere, 'Sheer driving Machine
Tanzer is offline   Alıntı ile Cevapla
Eski 12.09.2008, 11:01 AM   #25
ersan
Gezgin Üye

ersan - ait Avatar

Üye No: 88
Motoru: BMW R1200 GS & Honda CBF 600
Tanımlı

Tanzer elinde kurulmuş halli resimleri var mı?
ersan is offline   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri
Modları Göster