MotoGezgin MotoGezgin
Geri Dön   MotoGezgin > Temel Bilgiler > Faydalı ve Teknik Bilgiler
Ana Sayfa Forum Kimler Çevrimiçi Üye Listesi SSS

Konu Seçenekleri Modları Göster
Eski 26.05.2011, 03:20 PM   #1
doruk
Gezgin Üye

doruk - ait Avatar

Üye No: 105
Motoru: suzuki dl 650a
Tanımlı E 5 te emniyet şeridi

Arkadaşlar, son iki haftadır havaların ısınmasıyla beraber, tüm polisler motosiklet avına çıktılar. AMAN DİKKAT, yağmurda çamurda makam araçlarına eskortluk yapan, sair zamanlarda da ortalarda görünmeyen bu arkadaşlar şimdilerde sürekli motosikletlere kafayı takmış vaziyetteler.
33 senedir İstanbul trafiğinde araç kullanıyorum, toplasanız 10 kere çevrilmedim. Ne hikmeti ilahi ise son 5 senedir motosikletle belki 100 sefer çevrildim.
İster inanın ister inanmayın dün de evime emniyet şeridi ihlalinden 66 TL lik ceza geldi.
Bugün polisin birine bana E5 te nerde emniyet şeridi var diye sorduğumda dondu kaldı. Bir de üstelik ben de motorsiklet kullansam emniyet şeridinden giderdim ama bize de yasaklama emri geldi diyorlar.
Akşam saatlerinde makam aracı veya ambulans Okmeydanı E5 tarafına düşmüşse yav içindekinin haline vay o yolda olana, Zaten santim santim ilerleyen trafik tam anlamı ile arap saçına dönüyor. Çalan sirenler, azarlayarak yolu açmaya çalışan polisler, eskort polisler. Ben şahsen kenara çekip beklemeyi istememe rağmen, çekecek yer bulamıyorum.
İnanın Avcılar - Çamlıca arası emniyet şeridi diyebileceğiniz hiçbir yer yok. Ufak tefek yol çıkıntılarını emniyet şeridi diye adlandırıyorlar herhalde.
Siz siz olun sakın bu ÇIKINTILARA girmeyin
Eski 26.05.2011, 03:54 PM   #2
Rahmi
SÜPER MODERATÖR
Gezgin Üye

Rahmi - ait Avatar

Üye No: 2
Motoru: BMW R 1200 RS
Tanımlı

Mehmet abi aynen katılıyorum yazdıklarına, sanki çok büyük bir yoldu da E5 in tam ortasına getirip metrobüs yolu yaptılar. Yapabiliyorsan E5'in altından Hızlı Metro yap ta bir işe yarasın. Çılgın projelere gerek yok önce İstanbullunun trafik çilesini çözmeleri gerekir... Alt geçitler, üst geçitler, kavşaklar, Yerin altından Metro her semte gitmeli bence bak o zaman trafik diye birşey kalacak mı... Bunların yaptığı gibi mevcut yolları daraltarak olmaz bu işler... Seçim üzeri bir sürü boş kuru vaaadler, uygulamaya gelince tırtttt....
Anlayacağın bu memleket bu zihniyetle biraz zor düzelir abi. Bakalım bu E5 te kaç motosikletlinin daha kafası kopacak... Hep beraber görücez... Ben de işime motosikletimle gelmek istiyorum fakat E5 in şeritlerinin darlığı emniyet şeridinin olmayışı araçların birbirine çok yakın ve dikkatsiz seyretmesi beni arabayla gelmeye mecbur bırakıyor, E5 te trafik olmasa yayla gibi yollarımız olsa motosikletle gelmek zevk verir ama böyle eziyet veriyor o yüzden mecburen arabayla bu eziyete katlanıyoruz.:)))))

Gitmek İstediğim Yere Gidememiş Olabilirim Ama Sonunda Olmak İstediğim Yerdeyim...
Douglas Adams.
Rahmi is offline   Alıntı ile Cevapla
Eski 27.05.2011, 02:07 PM   #3
Nurkan
Gezgin Üye

Nurkan - ait Avatar

Üye No: 42
Motoru: BMW K1200 GT
Tanımlı

Eminyet şeridinde gidip geliyorum, şimdiye kadar bir ceza gelmedi ama bundan sonra daha dikkatli olmak lazım demekki. Ceza EDS'den mi geldi yoksa direk plakayamı kesmişler ?
Nurkan is offline   Alıntı ile Cevapla
Eski 30.05.2011, 01:42 PM   #4
doruk
Gezgin Üye

doruk - ait Avatar

Angry

Alıntı:
Nurkan´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Eminyet şeridinde gidip geliyorum, şimdiye kadar bir ceza gelmedi ama bundan sonra daha dikkatli olmak lazım demekki. Ceza EDS'den mi geldi yoksa direk plakayamı kesmişler ?
direkt olarak plakaya geldi. Zaten E5 te EDS diye birşey kalmadı. Şeride yakın iç taraftan gitmeye gayret et. 66 TL indirimli 49,50
Eski 30.05.2011, 01:44 PM   #5
doruk
Gezgin Üye

doruk - ait Avatar

Lightbulb

Alıntı:
Rahmi´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Mehmet abi aynen katılıyorum yazdıklarına, sanki çok büyük bir yoldu da E5 in tam ortasına getirip metrobüs yolu yaptılar. Yapabiliyorsan E5'in altından Hızlı Metro yap ta bir işe yarasın. Çılgın projelere gerek yok önce İstanbullunun trafik çilesini çözmeleri gerekir... Alt geçitler, üst geçitler, kavşaklar, Yerin altından Metro her semte gitmeli bence bak o zaman trafik diye birşey kalacak mı... Bunların yaptığı gibi mevcut yolları daraltarak olmaz bu işler... Seçim üzeri bir sürü boş kuru vaaadler, uygulamaya gelince tırtttt....
Anlayacağın bu memleket bu zihniyetle biraz zor düzelir abi. Bakalım bu E5 te kaç motosikletlinin daha kafası kopacak... Hep beraber görücez... Ben de işime motosikletimle gelmek istiyorum fakat E5 in şeritlerinin darlığı emniyet şeridinin olmayışı araçların birbirine çok yakın ve dikkatsiz seyretmesi beni arabayla gelmeye mecbur bırakıyor, E5 te trafik olmasa yayla gibi yollarımız olsa motosikletle gelmek zevk verir ama böyle eziyet veriyor o yüzden mecburen arabayla bu eziyete katlanıyoruz.:)))))
Şimdi adamların 2023 hedefine limon suyu sıktın. O tarihte inşallah bizler tarih olmayalım.
Eski 13.06.2011, 05:44 PM   #6
labrador
MODERATOR
Gezgin Üye

labrador - ait Avatar

Üye No: 582
Motoru: suzuki GSR 600
Tanımlı

geçenlerde bir polis beni çevirip ehliyet ruhsat istedi, tam çıkaracağım sırada " belliki sen düzgün birine benziyorsun gerek yok evraka ama haberin olsun valilikten kesin talimat ile motosikletlerde emniyet şeridi kullanamayacaklar diye bize bilgi geçildi" dedi, daha sonra bunun sebebinin bir kurye yüzünden valilik arabasına çalım atma gibi bir durumdan kaynaklandığını söyledi, kendide arabaların arasından gidilmesini tasvib etmediğini söyledi ama olan oldu hepimize
Eski 14.06.2011, 01:33 PM   #7
Rahmi
SÜPER MODERATÖR
Gezgin Üye

Rahmi - ait Avatar

Üye No: 2
Motoru: BMW R 1200 RS
Tanımlı

Vay anasını doğrudur valla. Ne gelirse başımıza hep bu kurye arkadaşların yüzünden gelmiyor mu zaten :))))

Gitmek İstediğim Yere Gidememiş Olabilirim Ama Sonunda Olmak İstediğim Yerdeyim...
Douglas Adams.
Rahmi is offline   Alıntı ile Cevapla
Eski 14.06.2011, 02:56 PM   #8
labrador
MODERATOR
Gezgin Üye

labrador - ait Avatar

Üye No: 582
Motoru: suzuki GSR 600
Tanımlı

aynen öyle Rahmi abi,

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri
Modları Göster